akademie

JOGY

AJURVÉDA

OLEJE

MASÁŽE V KRUŠNÝCH HORÁCH

JOGA

Eshop

Tělo je tvůj chrám, božská budova.

Probádej jej ve zbožňování a dosáhni vnitřní posvátnosti.

Skrze vytržení smyslů objevíš nespočetné cesty ke zdroji extáze.

Nebeské vrcholy euforie skryty uvnitř čekají, až je objevíš.

Poklekáme před tímto oltářem, podstatou tvé bytosti...


Oleje, které používám:
Jen na úvod chci ujasnit, že VŽDY používám PANENSKÉ oleje LISOVANÉ ZA STUDENA, takže všechny oleje níže zmíněné jsou samozřejmě panenské. Naše kůže je největší orgán v našem těle. Kůží komunikujeme s okolním světem, nejenže vstřebáváme vesmírné informace a světlo skrze kůži, ale vše, co si na kůži "naplácneme" se vstřebá do našeho organizmu. V ajurvédských terapiích používají kůži jako další medium aplikace léků, to je vmasírují vám ten lék přímo do kůže (jsou tam samozřejmě další terapie kromě masáží), ten lék se vstřebá hluboko do tkání, podle používaných bylin, proto nic nejedlého se prostě nepoužívá. Tohle pravidlo se mi líbí, když se to nedá jíst, nedá se to dát na kůži (=do těla). 
Nejčastěji používám sezam a slunečnici, připadají mi na naše klima nejvhodnější, také jsou výživné a ráda s nimi pracuji. Oba jsou taky strašně dobré na chuť, sezam piji ráno místo slivovice (ach, ta jóga).
Oba jsou uklidňující (podle ajurvédy uklidňují vátu - vítr v těle) , zahřívají , sezam lehce proniká do kůže, obsahuje přírodní antioxidanty, je dobrý na artritidu, miminka se masírují sezamovým olejem, aby se jim zpevnily kosti, je přírodní laxativum, zlepšuje trávení, inteligenci, normalizuje krevní tlak, napomáhá hojení ran, vyživuje tělesné tkáně zjemňuje a hydratuje kůži a posiluje celé tělo, Indové doporučují masáž celého těla před ranní sprchou (bez mýdla) právě sezamovým olejem. V Indii se sezamovému oleji říká tél/tíl to znamená olej.  
Slunečnice napomáhá hojení kůže a také vyživuje klouby, lehce se tráví, zlepšuje krevní oběh a využití buněk, a proto napomáhá hubnutí, účinkuje na deprese, na nervy a pomáhá produkci serotoninu - zlepší vám náladu. Zjemňuje, rozzařuje a omlazuje kůži. Výborně chutná v salátech! Podle mě je slunečnice dost nedoceněná. Je o něco lehčí než sezam, sesam je takový skoro vosk, 

Také jsem začala používat "marocké zlato" - arganový olej na obličej a dekolt, zvláštně voní a vyhlazuje vrásky a vyživuje pleť. Prý dává do pořádku zničenou pleť, jizzvičky, vaši pleť a vlasy rozzáří, projasní, vyživí, provlhčí a omladí! vyrábí ho tradičně berberky v Maroku. Taky jsem se dočetla, že velký zájem o tento olej způsobil ochranu tohoto stromu a větší osázení v pouštních oblastech, takže to má asi blahodárný efekt proti pouštní erozi a také na hojnost komunit žen, které tento olej produkují. 
K tomu někdy přidám pupalku, ta je zase víc místní a taky dobrá na vrásky a pleť. Ekzém, revma a prsní bulky budou fuč, jakmile pupalku dáš si pod kukuč! A taky na revma si počíhej a hopsa skákej hej hej hej! Pupalku mám ráda protože nádherně voní, svítivě žluté květy se otevírají navečer a kránu už jsou povadlé. Roste nám tady v Krupce na kolejích, sbírám semínka a pohazuji všude možně, uvidíme, jestli se někde chytne. Jinak vnitřně ulevuje od předmenstruačních bolestí a její kyseliny působí proti rakovině prsu.
Musím říci, i když mám dobré geny po mamce, že omlazující účinky asi zabírají, protože ta vráska, co se mi dělá mezi obočím z občasného mračení se a mžourání do sluníčka mi zmizí, když několik dnů používám tyto dva oleje, i když je pak zase několik dnů púotom nepoužívám. Sestra si tím maže dekolt, asi jí to taky pomáhá k omlazení pleti v těch místech..
Teď mám zásobu panenského lněného, který je asi nejtypičtější pro náš podnební pás , a se kterým pomalu experimentuju, je dost hustý, takže přidávám po troškách. Také mi přišel ricínový olej, ten fakt hustej!, myslím doslova i vnitřně, má projímavé účinky, musela jsme to zkusit, a fakt je má.. Jedna lžička, cítíte ty účinky už na jazyku.., a lítáš půlku dne.. Taký prý působí na houstnutí řas a obočí, tak to tak nějak zkouším, na noc, opatrně, aby mě nepálily oči. Dám vědět...  
V létě používám kokosový olej, krásně voní, a hezky se s ním pracuje, ale chladí, proto s ním dělám jen přes léto . Ale prý to je jediný olej , který vlasům dodává bílkoviny a opravdu je vyživý jako žádný jiný, věřím tomu, protože jsem viděla ty nádherné ženy a usměvavé muže v jižní Indii a jejich děti a všichni mají nádhernou kštici .. no prostě zaviděníhodnou. Ty vlasy! Jako všechny Indky mají vlasy husté a zdravé, a divíte se protože ten vzduch tam je k udušení z těch všech výparů a prachu, ale namaštěná hlava asi chrání ty vlasy. Taky nějak pravidleně holí děti, v prvním roce a pak myslím ve 4 nebo v 5, a ty vlasy pak taky rostou. Ano , myslím, že tady v Čechách málo používáme oleje, ty správné ovšem, na hlavu na tělo, vnitřně.. bojíme se tloušťky, ale jsme líné jít ven.  

This is paragraph text. Double click here to edit and add your own text.

TŘEZALKOVÝ OLEJ 


Sama si vyrábím třezalkový olej - extrakt z třezalkyv Sezamu, Slunečnici, poř. Madnle, Oliva, , Kokos.

Olej Sv.Jana uvolňuje svaly, a dává tak prostor meziobratlovým plotýnkám jakoby vydechnout.

Taky léčí opary a spáleniny, kožní potíže způsobené přemírou horka. 


ZDE K PRODEJI